Monitoring

Kamery monitorujące dla Twojej firmy i domu? Którą markę wybrać?

Nie jest żadną tajemnicą, że nasze nieruchomości wymagają całodobowego monitorowania, aby zapobiec negatywnym skutkom bezprawnego wtargnięciom na ich teren. Nasze życie to ciągłe ryzyko, dlatego warto wiedzieć co dzieje się wokół naszej rodzinnej posesji czy budynków należących do firmy – 24 godziny na dobę.
Większość polityk ochrony obiektów użytkowych oprócz stałego monitoringu video realizowanego przy pomocy pracowników ochrony wymaga również zapisu na nośnikach pamięciowych nagrań wideo tego, co się dzieje wokół nich jak i wewnątrz. Wynika to nie tylko z dbałości o ochronę obiektu przed nieuprawnionym dostępem osób trzecich, ale także względów wynikających z zasad BHP.
W realizacji tych założeń z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania dla monitoringu wideo oraz kamery rozmieszczone we wszystkich newralgicznych punktach Twoich nieruchomości. Obecnie monitoring wideo przestał być luksusem dla wybranych a stał się koniecznością. Ostatnie lata masowej instalacji kamer przemysłowych w sferze publicznej spowodowały, że kamery bezpieczeństwa stały się bardzo popularnym i tanim urządzeniem, na które stać praktycznie każdego właściciela domu lub przedsiębiorcę.

Nasza usługa – Twój doskonały wybór

Nasza usługa – Twój doskonały wybór

Wybierając zestawy do stałego monitoringu nieruchomości, należy zwrócić uwagę na wszystkie niuanse systemów monitoringu i parametry techniczne kamer. Zachęcamy do dokładnego przeanalizowania wszystkich informacji znajdujących się poniżej w celu wybrania najlepszego rozwiązania dla Twojej firmy lub domu.

Nasi klienci zaufali produktom firmy HIKVISION z trzech zasadniczych powodów:

Skuteczna ochrona przed fałszywymi alarmami

Dzięki rozwojowi systemu AcuSense, czyli technologii opartej o osiągnięcia inżynierów AI, firma Hikvision zaimplementowała technologię inteligentnej analizy do swoich rejestratorów oraz kamer. Technologia AcuSense dostępna w produktach firmy HIKVISION usuwa błędy analityki obrazu, które powodują wiele fałszywych alarmów. Alarmy te w produktach innych firm często wywoływały przelatujące ptaki, spadające liście, warunki atmosferyczne, a nawet odbicia światła.

Ostry i kolorowy obraz nawet w monitoringu nocnym

Dzięki technologii ColorVu stworzonej przez firmę Hikvision możliwe jest uzyskanie kolorowego obrazu nawet w nocy. W kamerach pracujących na bazie technologii ColorVu całkowicie zrezygnowano z technologii termowizyjnej. Obraz uzyskiwany jest przy zastosowaniu obiektywów o wysokiej jasności oraz oświetlacza ciepłej barwy. W kamerach z serii ColorVu wykorzystano obiektywy z powłoką antyrefleksyjną i szkłem optycznym o wyjątkowo niskiej dyspersji, aby zmniejszyć narażenie na rozbłyski i załamania światła. Dzięki zastosowaniu promiennika światła widzialnego wraz z technologiami wyostrzającymi obraz uzyskano rejestrację obrazu bogatą w detale.

Monitoring w kolorze bez dodatkowego źródła oświetlenia

To dzięki technologii DarkFighter możliwe jest obserwowanie terenu w kolorze bez stosowania dodatkowego oświetlacza. Ten typ kamer jest ceniony za swoją dyskrecję i niezawodność. Technologię DarkFighter zastosowano w zaawansowanych modelach kamer marki Hikvision i jest ona dostępna dla wymagających klientów. To co wyróżnia kamery HIKVISION z technologią DarkFighter na tle konkurencji to wysoka czułość i dokładność rejestracji obrazu. Kamery DarkFighter radzą sobie również w trudnych warunkach atmosferycznych, kiedy warunki oświetleniowe są minimalne lub wręcz znikome.

Nasza oferta

W naszej ofercie posiadamy kamery firmy Hikvision. Kamery tego producenta spełniają wszystkie wymagania wysokiej jakości sprzętu do monitoringu zewnętrznego jak i wewnętrznego. HIKVISION to lider na rynku produktów i rozwiązań dla monitoringu CCTV. Firma ta jest ceniona na całym świecie ze względu na wysoką jakość swoich produktów. Firma zatrudnia ponad 26 000 pracowników na świecie, z których ponad połowa to inżynierowie oprogramowania, którzy tworzą najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu termowizji cyfrowej, sztucznej inteligencji i kompresji obrazu.

W ofercie posiadamy nie tylko kamery IP Hikvision, ale także kamery analogowe. Dodatkowo rejestratory firmy Hikvision zapisują obraz z wielu kamer oraz kanałów audio, co pozwala na wygodne odtwarzanie zapisanego obrazu i dźwięku z monitorowanego miejsca w późniejszym czasie. Jeśli już wybierzemy konkretny model kamery, warto od razu dobrać do niej rejestrator HikVision, by móc w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w rozwiązaniach firmy Hikvision.

Nasi konsultanci służą pomocą w skutecznym dobrze wszystkich elementów monitoringu i podpowiedzą na jakie funkcje warto zwrócić szczególną uwagę. Rejestratory Hikvision mogą zostać wykorzystane zarówno do monitoringu mniejszych nieruchomości takich jak domy mieszkalne, małe firmy jak i w celu zabezpieczenia dużych kompleksów nieruchomości, gdzie monitoring składa się, w wielu kamer lub kilku systemów monitoringu połączonych w jedną całość.

Kamery z serii DarkFighter również zostały wyposażone w powłokę antyrefleksyjną i szkło optyczne o bardzo niskiej dyspersji, aby zmniejszyć rozbłysk i załamanie światła.

W naszej ofercie posiadamy również ulepszoną wersję kamer DarkFighterX. Jest to model kamer HIKVISION, która działa podobnie do siatkówki ludzkiego oka. Jest to innowacyjne rozwiązanie, w którym połączono dwie matryce w technologii Bi-Spectral Fusion. Pierwsza rejestruje zakres światła widzialnego, natomiast druga promieniowanie podczerwone. Tak utworzony obraz zapewnia doskonałą jasność i czysty obraz z wyraźnymi kolorami.

Jaki wariant będzie najlepszy w kategorii jakość/cena?

Nasi klienci bardzo często stoją przed dylematem wyboru systemu monitoringu, który spełniałby ich oczekiwania w kwestii doboru parametrów monitoringu do ceny. Zazwyczaj wybór odnosi się do kamer działających w technologii IP oraz analogowych odpowiedników. Tutaj z pomocą przychodzi technologia Turbo HD, która pozwala na znaczne obniżenie kosztów stworzenia systemu monitoringu dla danego obszaru przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości rejestracji obrazu.

Najważniejsze cechy technologii Turbo HD

1
Wysoka rozdzielczość nagrywanego materiału wideo
2
Transmisja obrazu w czasie rzeczywistym i sterowanie PTZ
3
Odporność na zakłócenia sygnału
4
Niższe koszty implementacji w stosunku do monitoringu opartego o kamery IP
5
Transmisja sygnału do 800 m po kablu koncentrycznym lub sieciowym
6
Łatwa konfiguracja systemu

Zapytaj o więcej szczegółów oferty naszego konsultanta!

Często zadawane pytania

Jaki rodzaj monitoringu video oraz sposób transmisji sygnału audio-video warto wybrać?

Obecnie najbardziej poszukiwane są dwa rodzaje systemów nadzoru wideo: nadzór przy pomocy rejestratorów IP i AHD. Kamery AHD to kamery analogowe wysokiej rozdzielczości. Kamery IP to ich odpowiedniki cyfrowe z funkcją dostępu przy pomocy protokołu sieciowego IP. Taka kamera przesyła sygnał wideo w formacie cyfrowym na Twój serwer bezpośrednio przy użyciu sieci Ethernet. Transmisja sygnału wideo jest możliwa zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo. Bezprzewodowa oznacza transmisję przez sieć Wi-Fi. Należy pamiętać, że bezprzewodowa metoda transmisji sygnału wideo jest możliwa wyłącznie dla kamer IP obsługujących ten interfejs. Kamery AHD obsługują tylko połączenie przewodowe.

Jeżeli nie chcesz popełnić błędu przy zakupie zapytaj naszego konsultanta o konkretny format transmisji sygnału!

Jak duży obszar mogę monitorować przy użyciu kamer HIKVISION?

Warto zwrócić uwagę na fakt, że kamery AHD obsługują transmisję sygnału wideo bez utraty jakości do 500m, a IP powyżej 10km przy połączeniu światłowodowym z zachowaniem określonych warunków technicznych. Warto również zauważyć, że systemy monitoringu w formacie AHD posiadają rejestratory z maksymalnie 32 kanałami. Oznacza to, że monitoring w formacie AHD może obsłużyć jedynie 32 kamery, co przy dużej powierzchni monitorowanego obiektu może być niewystarczające. W takiej sytuacji warto rozważyć wybór systemu opartego na sieci IP.

Czy mogę monitorować teren również w nocy przy użyciu konwencjonalnych kamer IP?

Nie. Konwencjonalne kamery zazwyczaj nie rejestrują sygnału w podczerwieni. Idealne do tego celu są kamery IR, czyli termowizyjne, które pomagają wyraźnie dostrzec szczegóły przy słabym oświetleniu lub w całkowitej ciemności. Pozwalają one na rejestrację obrazu w trybie czarno-białym lub w kolorze, przy użyciu technologii ColorVu, DarkFighter lub DarkFighterX opracowanej przez firmę Hikvison. Standardowy zasięg kamer działających na bazie podczerwieni to 20m, ale są modele z rejestracją IR w mniejszym (10m), jak i większym zasięgu. Kamery z obiektywem zmiennoogniskowym charakteryzują się wysoką jakością rejestracji obrazu do 40m, a kamery IP szybkoobrotowe PTZ do 500m.

Jaką rozdzielczość powinny mieć kamery, aby dostrzec wszystkie detale z dużej odległości?

Rozdzielczość kamery jest zwykle mierzona w megapikselach. Co to są Megapiksele i co oznaczają 1 Mpx, 4 Mpx i inne. Jakie parametry spełnią Twoje wymagania? To bardzo proste. Informacje te dotyczą rozdzielczości aparatu, czyli reprezentują liczbę pikseli składających się na obraz. Im wyższa liczba poprzedzająca skrót Mpx tym dokładniejszy obraz możemy uzyskać. Na przykład rozdzielczość kamery Full HD TV (1080p) o rozdzielczości 1920×1080 to 2,07 Mpx. Zazwyczaj im wyższa rozdzielczość kamery tym lepszy obraz możemy uzyskać, jednakże warto zauważyć, iż w sytuacji lepszej jakości obrazu konieczne jest zastosowanie rejestratorów wyższej jakości mogących przesyłać większe ilości danych. Konieczne jest także wykorzystanie pojemniejszych nośników danych.

Jakie kamery mogą być pomocne w celu niwelacji tzw. „martwych punktów”?

Przy wyborze kamer do systemy monitoringu warto zwrócić szczególną uwagę na kąt widzenia kamer. To bardzo ważny parametr techniczny, gdyż określa on możliwość występowania „martwych punktów” na kontrolowanym obszarze. Kąt widzenia kamery zależy od wielkości obiektywu – im większy obiektyw, tym mniejszy kąt widzenia.

Obiektywy dzielą się na stałe, zmiennoogniskowe i szybkoobrotowe. Stałe mówią same za siebie – mają stały rozmiar obiektywu. Zmiennoogniskowe – mają możliwość ręcznej regulacji rozmiaru obiektywu i odpowiednio kąta widzenia. Szybkoobrotowe — pozwalają na zdalne dostosowanie rozmiaru obiektywu, a tym samym kąta widzenia kamery. Pozwalają również na zmianę zoomu optycznego z poziomu aplikacji mobilnej lub webowej.

Spośród obiektywów stałoogniskowych najczęściej używane są obiektywy 3,6 mm, co odpowiada polu widzenia 85-90 stopni oraz 2,8 mm, co odpowiada polu widzenia 105-115 stopni. Warto jednak pamiętać, że obiektywy stałe posiadają różne rozmiary, dlatego najłatwiej i najtaniej jest dobrać zestawy kamer w zależności od potrzeb i wymaganego pola widzenia kamer.

Jakie metody przechowywania materiałów wideo możecie polecić?

Nasze kamery są kompatybilne z oprogramowaniem rejestrującym sygnał audio/video, które po wykonaniu całości nagrania przesyła pliki na dedykowany serwer plików, gdzie nagranie jest przechowywane w sposób bezpieczny. Istnieją też modele obsługujące lokalną pamięć masową na kartach SD, MicroSD lub dyskach SSD. Ponadto kamery IP mogą być łatwo zintegrowane z zapisem danych z kamery w chmurze.

Zbudować system monitoringu „od zera” czy lepiej rozbudować istniejącą instalację?

Jeśli budujesz swój system monitoringu „od zera”, wszystko jest znacznie prostsze. Ale jeśli dodajesz kamerę do istniejącego systemu, powinieneś zwrócić uwagę na zgodność kamer danego producenta ze standardami transmisji danych, interfejsu i kontroli dostępu. Aby skutecznie zintegrować nową kamerę z istniejącym systemem należy zwrócić uwagę na zgodność kamery danego producenta ze standardem ONVIF oraz NETIP, które pozwalają na współpracę kamer z rejestratorami CCTV obsługującymi kamery IP i przesyłanie obrazu w standardach: DVR, NVR, XVR.

Czy mam gwarancję bezpieczeństwa zakupu w kwestii odporności na uszkodzenia mechaniczne?

Nasze kamery spełniają wymogi europejskiej normy EN 62262, która określa klasyfikację wytrzymałości mechanicznej IK. Zasady wykonywania testu podane są w normie PN-EN 62262:2003.

Kamery HIKVISION dostępne w ofercie naszego sklepu posiadają stopień wytrzymałości mechanicznej IK10 co odpowiada testowi uderzenia młotkiem lub innym przedmiotem o wadze 5 kg z wysokości 40 cm.

Nasi klienci nas lubią

Instalacje sieciowe | WIFI

Dlaczego Telkonet?

Jesteśmy niewielką firmą, ale mamy mocne strony, o których nie boimy się pisać i mówić. Spotkajmy się i porozmawiajmy o naszym doświadczeniu, wsparciu i o tym, jak możemy obniżyć koszty instalacji sieciowej.
Doświadczenie
Mamy 10 lat doświadczenia i zrealizowane setki projektów i tysiące instalacji.
Nasze doświadczenie wynika z pasji, a o sieciach wiemy naprawdę wszystko. Pracujemy w technologiach GSM, LTE, WiFi, 3G, 4G, a na 5G jesteśmy przygotowani. Oferujemy sprawdzone rozwiązania, a do niestandardowych zleceń podchodzimy z zaangażowaniem.
Wsparcie
Nie zostawiamy wdrażanych projektów bez wsparcia. Możesz nas spytać o wszystko.
Nasi klienci mają pełną informację na każdym etapie realizacji projektu. Wyjaśniamy nietechnicznym językiem wszelkie wątpliwości a przygotowane instalacje możemy objąć opieką 24/7.
Optymalizacja
Obniżamy rachunki w Twojej firmie, dobieramy najlepsze rozwiązania. Optymalizujemy zbędne wydatki
Czy chciałbyś zmniejszyć swoje rachunki nawet do 50%? Tworzone przez nas analizy powstają w oparciu o szczegółowy wywiad i analizę zapotrzebowania, co pozwala nam wdrażać rozwiązania uszyte na miarę.